Shqipëri-Kazakistan, talentët që pritet të shpërthejnë sot.

Edi Reja ka zgjedhur një formacion kuq e zi me emra të rinj për përballjen e Kazakistanin. Kombëtarja Shqiptare do të përballet në ndeshjen që pritet të nisë në orën 15:00 ndaj Kazakistanit. Trajneri Reja ka zgjedhur shumë emra të rinj në këtë takim që është shumë i rëndësishëm për vendin e parë në grupin …

Pandev: Digjem nga dëshira për ta fituar ndeshjen kundër Kosovës

Goran Pandev tha qartë se kjo është një nga ndeshjet më të rëndësishme në karrierën e tij të shkëlqyeshme. “ Dëshira ime, federata dhe ambasada e Maqedonisë në Itali kishin një dëshirë të madhe për të ardhur këtu dhe në fund ia dolëm. Ne jemi duke u përgatitur si për të gjitha ndeshjet e tjera. …

Mungesa në Kombëtare, Reja sqaron pse mungojnë Hysaj dhe Roshi

Trajneri i Kombëtares Edi Reja në një ka bërë me dije se si pasojë e koronavirusit, ndeshjet bëhen edhe më të vështira. Reja ka bërë me dije se pesë lojtarë nuk do të jenë në ndeshjet e muajit nëntor pasi konsiderohemi zonë e kuqe dhe si pasojë e dëmtimeve të marra. “Më kanë kërkuar të …

Çmenduri në Milano, Tifozi Milanist bën veprimin e çuditshëm!

Sot gjatë ditës në Milano ka ndodhur një çmenduri nga një tifoz i zjarrtë i Milanit. Në Casa Milan aty ku edhe ndodhen zyrat e drejtuesve të klubit Kuq e zi ka pasur takim mes drejtuesve të klubeve në Serie A ku ka qënë i pranishëm edhe Andrea Agnelli pronari i Juventus. Në atë kohë …