ZYRTARE: Anulohen zgjedhjet në Han të Elezit!

Kandidati i pavarur për kryetar të Hanit të Elezit, Rufki Suma, është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) lidhur me procesin zgjedhor që është zhvilluar në këtë komunë, e ku kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Mehmet Balazhi fitoi pa balotazh. PZAP-ja ka vendosur që katër Qendra të Votimit t’i dërgojë në …

Erdogan reagon ashpër ndaj Vuçiç për trazirat në Bërnjak dhe Jarinë

Presidenti aktual i Turqisë ka ngritur zërin ndaj klases politike Serbe gjat një konference sot.Erdogan u tregua i ashpër me deklaratën e tij ndaj Vuçiç dhe kabinetit të tij duke i thënë se duhet ta pranojë reciprocitetin me Kosovën! Presidenti Turk tha në vazhdim se çdo lëvizje e palës serbe në kufi është nxitje e …

Rama: Isha tek fallxhorja, 69 numri i djallit më tha

Kryeministri Edi Rama, në vijim të fushatës së tij elektorale ka përdorur një element të ri, për kundërshtarët e tij politikë. Duke ju referuar numrit 6 që mban LSI dhe numrit 9 që mban PD në fletën e votimit, Rama tha se 69 është në fakt numri i djallit. Dhe sipas Ramës, kush foton 6 …

Merkel trondit ballkanin, Shqiptarët duhet të kenë një shtet

Kancelarja Gjermane, zonja Angela Merkel gjatë një takimi me gazetarët në Berlin ka folur rreth disa çështjeve në ballkanin perëndimor duke folur gjithashtu edhe për Shqipërinë e Shqiptarët që jetojnë në Ballkan. Angela Merkel theksoi se Shqiptarët u ndanë gjatë luftërave ballkanike dhe pas luftës së parë botërore, ajo tha se Shqipëria është i vetmi …

Gjuhë fyese ndaj myslimanëve në Kuvend, reagon ashpër Halit Valteri

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka reaguar ashpër ndaj kolegut të tij, Ralf Gjonit kur ky i fundit ka folur për gratë e mbuluar. Valteri i cilëson si të pa pranueshme deklaratat e Ralf Gjonit. Në seancën plenare të ditës së sotme, Ralf Gjoni ka hedhur akuza se sipas tij presidenti turk, Rexhep Tajip …

Merkel i tërheq veshin Vuçiçit. Shqipëria drejt BE-së

Kancelarja Gjermane Angela Merkel gjat ditës së sotme ka kritikuar ashpër qeverinë e Serbisë pasi këto të fundit po investojnë në armatime ndërkohë që nuk dihet qëllimi i investimit. Kancelarja Merkel i ka bërë me dije kryeministrit serb se do të ketë sanksione nga bashkimi europian nëse nuk tregohen transparent për ngjarjet e fundit. Gjithashtu …

“Më mirë opozitar se tradhtar”/ Rama-Metës: S’ngopesh, ngatërron dynjanë

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish presidentin Ilir Meta. Nëpërmjet një postimi në Twitter, kreu i qeverisë shprehet se Meta edhe pse ka marrë gjithçka ende nuk ngopet, por ngatërron dynjanë. “Ilir aman të keqen thuaja shqiptarëve çfarë borxhi të kanë ty që t’i dhanë të gjitha siç nuk ia kanë dhënë askujt në historinë …

Ministri i mbrotjes së Serbisë: Shqipëria e madhe kërcënim për Ballkanin

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin ka reaguar pas deklaratave të kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së dy qeverie Kosovë-Shqipëri. Ai thotë se kjo është përpjekje për të krijuar “Shqipërinë e Madhe”. Mediet serbe shkruajnë se Vulin ka thënë se shqiptarët mund të bashkohen dhe mund të marrin territoret e njerëzve të tjerë, ndërsa …

E THA DJE! Rama bën hapa pas? Kryeministri: Nëse garoj në Vlorë do ta merrni vesh kur

Fjala e Ramës: Kandidoj zyrtarisht në këtë qytet. Askush nuk mund të më ndajë nga Vlora. Mandatin e tretë do bëjmë më shumë se 2 të tjera- ndryshimi ka një impakt të madh dhe më pas rrit pritshmëritë dhe natyrshëm krijon pakënaqësitë. Në Vlorë jam fizikisht dhe shpirtërisht. Po apo jo ma lini ta them …