Trajneri i Kombëtares Edi Reja në një ka bërë me dije se si pasojë e koronavirusit, ndeshjet bëhen edhe më të vështira. Reja ka bërë me dije se pesë lojtarë nuk do të jenë në ndeshjet e muajit nëntor pasi konsiderohemi zonë e kuqe dhe si pasojë e dëmtimeve të marra.

“Më kanë kërkuar të mos e marrë lojtarin Elseid Hysajn. Jemi në situatë të vështirë, sepse edhe pandemia edhe lufta në Armeni.

Për mungesat e 5 lojtarëve. Roshi është dëmtuar nga informacionet që kam. Cikalleshi nuk është në formën e tij më të mirë. Balaj e njoh, nuk kam çfarë të shoh, kam vendosur ta lë në shtëpi…

Ka qenë projekt me Federatën që të synojmë 2024, por pa lënë mënjanë dhe eliminatoret e Ligës, por duam të bëjmë një ekip konkurues. Dua të bëj një ekip konkurues me Dokën, Kallakun, Çekicin, etj. Do të jenë më të pjekur pas 4 vitesh. Në momentin që nuk i aktivizoj, është e kotë t’i mbaj në stol, kur i marr dua ti ingranoj.

Armenia ka problemet e saj, problemi im është se ciëlt lotjarë do të jenë të disponueshëm. DO të doja të kisha 27 lojtarë, do të presim dhe fundjavën, dhe të hënën presim të kemi një panoramë të qartë.