Merr fund ëndrra e Atalantës, PSG përmbys gjithçka në minutat e fundit dhe siguron gjysmëfinalen

Paris Saint Germian është skuadra e parë që ka siguruar gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve për këtë sezon, falë një fitore të ‘çmendur’ ndaj Atalantës në Lisbonë, duke e përmbysur rezultatin nga 0-1 në 2:1 në minutat e fundit të ndeshjes. Paris Saint Germain ka mundur shumë lehtë të kaloi në epërsi që në minutat […]

Renovimet, shitjet, blerjet dhe mundësitë e Milan për sezonin e ri

Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë gati të punojnë këtë verë në forcimin e skuadrës së Milanit në katër hapa, pretendon një raport. Siç është raportuar këtë mëngjes nga Tuttosport (përmes MilanNews), tregu i verës në Milano do të organizohet në katër procese të ndryshme. Së pari vijnë rinovimet e lojtarëve më të rëndësishëm si […]

Xherdan Shaqiri dhe këngëtarja e njohur shqiptare janë bashkë në pushime?

Prej muajsh mediat kanë aluduar se futbollisti i njohur me origjinë shqiptare Xherdan Shaqiri dhe këngëtarja e njohur Dhurata Ahmetaj janë në një lidhje prej mëse 1 viti. Dyshimet janë krijuar fillimish prej udhëtimeve të shpeshta të këngëtares drejt Londrës, ku jeton futbollisti i njohur, teksa disa muaj më parë Prive.al raportoi se burime të […]

Sassuolo Milan, formacionet e mundshme

Milan do të ketë një udhëtim të vështirë në Sassuolo. Rosonerët janë duke kaluar në një formë të lartë dhe këtë shpresojnë të vazhdojnë edhe në këtë ndeshje, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifkim në Europa League. Që nga rikthimi i futbollit italian, skuadra e Piolit ka arritur gjashtë fitore dhe vetëm dy barazime […]

Arrihet akordi, Milot Rashica zgjedh ekipin e ri

Milot Rashica bëhet gati për aventurën e re. Sipas lajmeve të fundit nga Gjermania, sulmuesi i Kosovës ka arritur marrëveshje personale me Leipzig dhe dëshiron të kalojë te kjo skuadër për sezonin e ardhshëm. Këtë e konfirmon eksperti i merkatos, Nikolo Shira, i cili ka deklaruar se Rashica ka dhënë dritën jeshile dhe tani pritet […]

Shpërthen festa në Tiranë, tifozët bardheblu marshojnë në rrugë

Nuk ka më pritje, bardheblutë e Tiranës janë rikthyer zyrtarisht si kampionë të Shqipërisë në futboll pas 11 vjetësh. Zyrtarizimi ka ardhur si “dhuratë” nga Shkodra, dy javë para fundit të kampionatit, atje ku Vllaznia vendase ka fituar 1-0 me Kukësin që ndiqte kryeqytetasit. Ky është titulli i 25-të për bardheblutë, të cilët këtë herë […]

Dhunohen barbarisht lojtarët e Egnatias, pritet mbërritja e FNSH-së, izolohet stadiumi në Pukë

Dhuna rikthehet në futbollin shqiptar dhe këtë herë në stadiumin e qytetit të Pukës, “Ismal Xhemali”. Aty u luajt takimi mes vendasve dhe Egnatias, që u mbyll në barazim 1-1. Ky rezultat nuk u shkon për shtat pukjanëve që rrezikojnë rënien në Kategorinë e Dytë. Persona të paidentifikuar kanë goditur futbollistët Rrogozhinas, duke i shpëtuar […]