Bujar Osmani i dha 15 mijë euro grant, kryetari i “El Hilall” Mustafa Dauti blen banesë luksoze 100 mijë euro

Mustafa Dauti njeriu më besnik i Sulejman Rexhepit, tani bashkëpunëtori i ngusht i Shaqir Fetahut, si duket ja din rendin hajnisë. Me para të Fitrit dhe ndihmave për skamnorët Mustafa Dauti ka blerë banesë luksoze afër Qendrës Tregtare “City Mall”. Banesa këto që kapin shifrën mbi 100.000 eurove para këto të plaçkitura nga ndihmat e […]

Rama ka bërë burg në Francë!, koleksionisti i njohur zbulon faktet: Ndërroi edhe emrin qëllimisht

Koleksionisti Gjegji Thimo i ftuar në studion e Adi Krastës, ka bërë një deklaratë të fortë, ku tha se kryeministri Rama ka qenë i dënuar në Paris për vjedhje ikonash. I bindur në akuzën e tij, Thimo tha se ishte i gatshëm të përballej me drejtësinë për vërtetësinë e kësaj akuze, teksa tregoi edhe numrin […]

Ziadin Sela rrëfen 27 prillin: Njeriu që më shpëtoi jetën sot është në burg

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut Ziadin Zela, duke folur në emisionin “Real Story” në “News 24” për zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut, deklaroi se data 27 prill shënoi edhe fillimin e rrugës europiane të shtetit të Maqedonisë së Veriut. “Kthesa e Maqedonisë së Veriut drejt BE dhe NATO-s iushte 27 […]

Maqedoni,KSHZ: në zgjedhje me doreza dhe maska

Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoninë e Veriut sot ka miratuar protokollin që përcakton mënyrën e votimit në zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik. Kështu, KSHZ me protokoll obligohet që të dezinfektojë hapësirat para dhe pas votimit. “Shpresoj se këto rregulla do respektohen nga të gjithë. Sepse ato kanë për qëllim që fillimisht ne të […]

Provokon Serbia, banderolë me krerët e luftës së UÇK-së para parlamentit

Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një banderolë transparent me fytyrat e krerëve të luftës së UÇK-së dhe krerëve politikë të Kosovës. Në banderolë shihen stema e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, fytyra e presidentit Hashim Thaçi, kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj dhe fytyra […]

Cakaj në Uashington, takon Reeker dhe Palmer: SHBA-Shqipëri, marrëdhënie të një rëndësie të patjetërsueshme

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në  Uashington ka zhvilluar takime edhe me Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker dhe Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Në takime u diskutuaq për […]

Sela nga Kërçova: Ne nuk do t’i largojmë administratorët nga puna, por do t’i sistemojmë dhe do t’i bëjmë udhëheqës

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela nga Kalaja e Kërçovës tha se nëse koaliconi merr besimin e votuesve dhe vjen në qeveri, nuk do t’i largojnë administratorët nga puna por do t’i sistemojë nëpër vendet e tyre të punës dhe do t’i bëjë udhëheqës. “Ne nuk do t’i largojnë administratorët nga puna por do t’i sistemojmë […]