Ja si parashikohet dimri 2020-2021!

Jemi ende në tetor e megjithatë kemi nxjerrë nga dollapi rrobat e trasha. Sidoqoftë parashikimet e motit në Itali tregojnë për ditët në vazhdim, një rënie të papritur të temperaturave. Madje ato minimalet do të prekin 4 gradët në veri dhe do të ketë vesën e parë të mëngjesit. Search Dimri i vitit 2020-21/ Dëborë […]

Korea e Veriut nxjerr raketën e re balistike

Koreja e Veriut demonstroi gjatë një parade ushtarake një raketë të re balistike ndërkontinentale. Analistët thanë se raketa, e cila u shfaq në një automjet transporti me 11 boshte, do të ishte një nga më të mëdhatë në botë në kategorinë e raketave ndërkontinentale të lëvizshme, nëse vihet në përdorim. Parada e pashembullt, e mbajtur […]

Gjithçka u zbulua pasi fëmijët dolën duke qarë në dritare: Drama që të këput shpirtin

Drama e fëmijëve sirianë të ikur nga lufta ka përfshirë të gjithë Europën. Skena me mbytje apo kalim të kufirit greko-turk përmes vuajtjesh të mëdha duke rrezikuar jetën kanë qenë përherë lajm i parë në media, shkruan abcnews.al. Sëfundmi, është një ngjarje e ndodhur në Stamboll ajo që ka prekur zemrat e të gjithëve. Mediat […]